Ką apie jus sako miego poza

Miego pozos
Savo mintis, jausmus ir norus dažniausiai išreiškiame konkrečiais žodžiais ar veiksmais. Sąmoningai ar nesąmoningai, prie to prisideda ir kūno kalba. Apie savo ir aplinkinių savijautą galime spręsti ne tik iš judesių, eisenos, mimikų, bet ir pozų, kuriomis miegama.

Per naktį žmogus pakeičia daugybę pozų. Retam pavyksta visą naktį išmiegoti ir ryte pabusti taip, kaip užmigo vakare. Net jei ir stengsitės nesivartyti lovoje, užmigus kūnas užima komfortiškiausią poziciją, kurioje miegate didžiąją laiko dalį.

Mokslininkai išskiria 4 pagrindines miegojimo pozas, pagal kurias galima spręsti apie žmogaus savijautą bei charakterį:

„Gemalo“ poza (ant šono, susirietus į kamuoliuką)

Taip gulintis žmogus – tarsi kūdikis motinos įsčiose. Ieškoma saugumo, komfortiškumo, ramybės. Vaisiaus pozicijoje miegantys žmonės dažnai būna nerimastingi, bailūs, ieško stipresnių už save partnerių, nėra linkę prisiimti atsakomybės.

Ant pilvo

Šios pozos mėgėjai išsiskiria sugebėjimu valdyti save ir savo gyvenimą. Jie atkaklūs, stabilūs, nemėgsta netikėtumų. Tokių žmonių gyvenime viskas sudėliota į savas vietas, tad neigiama aplinkinių nuomonė ar kritika yra iškart atmetama.

Ant nugaros

Tai „karalių“ miego poza. Taip miegantys žmonės nejaučia saugumo stokos, yra užtikrinti savimi ir psichologiškai stiprūs. Jie naudojasi visomis gyvenimo teikiamomis progomis, yra drąsūs ir nebijo iššūkių. Šios miego pozos atmaina – „jūros žvaigždės“ poza. Miegojimas išskėstomis rankomis ir kojomis gali būti savęs pervertinimo, perdėtos aplinkinių kontrolės simbolis.

„Pusiau gemalo“ poza

Tai miego metu dažniausiai užimama padėtis. Nuo „Gemalo“ pozos ji skiriasi tik tuo, jog kūnas labiau atsipalaidavęs, susirietimas nebeprimena kamuoliuko. Taip miegantys žmonės pasižymi ramybe. Patikimi, šaltą protą išlaiko net netikėčiausiose situacijose, tad lengvai prisitaiko prie aplinkybių ar permainų. Šie žmonės neįrodinėja savo pranašumo prieš kitus, nesistengia primesti nuomonės, nes patys žino ir suvokia savo vertę.

Gydytojų teigimu, sveikiausia miegoti ant pilvo, mat tai užtikrina sklandžią žarnyno veiklą. Tibeto vienuoliai įsitikinę, jog ant kairiojo šono miegantys žmonės gyvena ilgiau. Kaip bebūtų, miegodami užimame tokią padėtį, kurioje jaučiamės geriausiai, tad keisti miegojimo įpročius yra labai sunku. Jei norite išsiaiškinti savo mėgstamiausią miegojimo pozą, įsidėmėkite kaip gulite vos pramerkus akis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>