Kaip įveikti naktimis kankinančią nemigą

kankina nemiga

Pusę nakties vartotės lovoje ir negalite užmigti? Iš poilsio zonos miegamasis virto į nuovargio ir kančios kambarį?

Per naktį miegant vos kelias valandas ar dienų dienas visai nesudedant bluosto, pastebimai kenčia gyvenimo kokybė, pakrinka santykiai su aplinkiniais bei sveikata. Kol dar nesiėmėte medicininių priemonių ir nepradėjote gerti stiprių vaistų, išbandykite paprastus, tačiau veiksmingus patarimus.

Miego įpročiai

Norėdami lengvai užmigti ir tinkamai pailsėti, turite laikytis pastovaus poilsio rėžimo. Stenkitės atsigulti ir keltis ryte tuo pačiu metu, nes nuolat kintantis miegojimo grafikas išbalansuoja organizmą. Pabaigti visus dienos darbus ir lovoje atsidurti patartina iki 23 valandos, kritiniu atveju – iki 2 valandos nakties. Būtent tada prasideda svarbiausias miego etapas, kurį pražiopsoję blogai jausitės visą rytojaus dieną.

Tinkama lova

Sena patarlė byloja: „Kaip pasiklosi, taip išsimiegosi“. Ir kas gali pasakyti, jog tai ne tiesa? Nemigą sąlygoti gali pasirinkta netinkama lova, čiužinys, pagalvė ar net antklodė, dėl kurios visą naktį skendite prakaite ar niekaip negalite sušilti. Lovą rinkitės bent 20 centimetrų ilgesnę, nei Jūsų ūgis, o minimalus plotis, užtikrinsiantis kokybišką miegą – 120 centimetrų. Čiužinys negali būti nei per minkštas, nei per kietas ir privalo palaikyti taisyklingą stuburo padėtį (kaip išsirinkti tinkamą čiužinį galite skaityti čia). Diskomfortą gali sukelti ir per didelė pagalvė.

Subalansuotas maistas

Nemigos priežastimi gali tapti pilnas skrandis, tad dvi valandas prieš miegą venkite sunkiai virškinamų produktų. Šokoladas, kava, bei įvairūs putojantys gėrimai tegu būna vartojami dienos metu. Kaip ir alkoholis, kofeinas blaško miegą arba šis būna nestabilus, anksčiau prabundama. Geriau prieš miegą pasilepinkite puodeliu kvepiančios mėtų arbatos dirglumui sumažinti ar stikline šilto pieno.

Ritualas prieš užmiegant

Darbas kompiuteriu, televizoriaus žiūrėjimas ar kiti aktyvūs užsiėmimai dažniausiai išblaško miegus, tad prieš eidami į lovą stenkitės užsiimti ramia bei atpalaiduojančia veikla. Atsikratyti per dieną susikaupusio streso padės aromatinga vonia ar šiltas dušas, galima išbandyti ir meditacijos pratimus. Jei vis dar stiklinėmis akimis vartotės lovoje, atsikelkite ir išeikite iš miegamojo kambario. Pasivaikščiokite po namus, paskaitykite mėgstamą knygą, tačiau tegu miegamasis lieka erdvė, kurioje ilsitės, o ne kankinatės. Teigiama, jog raminantį poveikį turi ir klasikinė muzika, tad galite tai išbandyti ir savo nemigos atveju. Jokiu būdu nepradėkite sekti laiko ir skaičiuoti lovoje prasivartytų minučių. Tai sukels papildomą nerimą, taip pat neplanuokite kitos dienos darbų – stenkitės visas mintis vyti šalin.

Miego taškų stimuliavimas

Nemigos kankinamiems žmonėms atsipalaiduoti padės paprastas masažas, kuriam net nereikia antro žmogaus. Pabandykite švelniai masažuoti sau kaklą, sukamaisiais judesiais kildami į viršų link smilkinių. Raumenims atsipalaiduoti padės lovoje atliekamas tempimo pratimas. Į viršų iškelkite rankas bei kojas ir įtempkite kelioms sekundėms. Nuleidę galūnes ant lovos ir atsipalaidavę, pakartokite tai dar kelis kartus. Dar vienas veiksmingas būdas – miego taškų stimuliavimas. Didžiuoju pirštu masažuokite plotelį, esantį dešinės ausies viduryje. Kitas miego taškas – tarpas tarp antakių. Jį spausdami stimuliuokite sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>