Šiltas, minkštas ir švelnus – tūkstantmečius gaubiantis chalatas

Koki chalata rinktis
Išpilę iš dušo norime susisupri į minkštą, švelnų, kvepiantį rūbą. Dažniausiai po ranka pasitaiko tiek karalių, tiek darbininkų per tūkstančius metų pamiltas, bene turtingiausią istoriją turintis drabužis – chalatas.

Arčiausiai kūno esantiems drabužiams skiriame ypač daug dėmesio, tad taip pat atidžiai reikia rinktis ir chalatą. Jis turi suteikti komfortą, ir padėti jaustis taip patogiai, kad nesinorėtų jo nusivilkti.

Chalatų reikšmė

Dažnas iš mūsų chalatą dėvi kasdien – vos nusiprausus ar rytą išlipus iš lovos. Tuo tarpu kitose šalyse jis atlieka nacionalinio drabužio funkciją, kažkada buvo tapęs net socialinio statuso simboliu. Sovietmečiu lietuviai vertėsi kaip išgalėjo, tad prabangų, tik namuose dėvimą drabužį sau leisti galėdavo didžiausias pajamas gaunantys ir aukščiausius postus užimantys asmenys. O ir gauti tokią deficitinę prekę nebuvo paprasta. Rytų šalyse chalatai ilgą laiką buvo dėvimi net ir viešose vietose. Taip buvo pabrėžiama, jog asmuo visuomenėje užima aukštą socialinę padėtį. Jis toks turtingas, jog jam nereikia dirbti –darbo metu gali leisti sau vaikščioti su chalatu. Kai kuriose Azijos šalyse šis rūbas dar ir šiandien dėvimas kaip viršutinis.

Chalatų rūšys

Jei namuose mėgstate vaikščioti įsisupę į chalatą, ignoruokite skeptikus, teigiančius, jog tai – nevalyvumo ženklas. Savo asmeninėje erdvėje visi norime jaustis patogiai, tad atpalaiduojanti apranga tikrai nėra nusikaltimas. Juolab, kad chalatai gali būti kelių rūšių: maudymosi, namuose dėvimi kasdieniniai ar skirti atlikti namų ūkio darbus. Chalatų skirstymas pagal paskirtį atsirado dar XIX amžiuje, tačiau tuo pasinaudojo tikmoterys, vyrai liko ištikimi maudymosi chalatui. Nuo maudymosi kasdieniniai skiriasi tuo, kad yra ne sujuosiami, o užsagstomi. Jei patogūs, nevaržo judesių, dažniausiai primena sukneles.

Kaip išsirinkti tinkamą

Maudymosi chalatą galite rinktis pagal daugybę kriterijų: kaina, kokybė, medžiaga, sezoniškumas, spalva ir taip toliau. Dažniausiai parduotuvių lentynose siūlomi– polisterio chalatai, natūralumo išsiilgę gali įsigyti medvilininius, vasarą išauga šilkinių chalatų populiarumas. Tačiau chalatą patartina rinktis kaip ir rankšluostį – natūralų ir gerai sugeraintį drėgmę. Tad nusipirkę frotinio audinio chalatą tikrai liksite patenkinti. Taip pat rinkitės tokį maudymosi chalatą, kuris turi gobtuvą. Juo užsigobus šlapią galvą neperšalsite, natūraliai ir sveikai išsidžiovinsite plaukus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>