Pirmoji vaiko pagalvė

miegantis kūdikis
Tėveliai laukdami pirmagimio dažniausiai nežino kokią pagalvę parinkti vaikučiui… Jų galybė – išsirinkti sunku net sau, o ką jau kalbėti apie mažuosius.

Pastaruoju metu gydytojai pataria naujagimiams pagalvių nedėti visai. Kiti specialistai rekomenduoja naudoti itin plonas pagalvėles arba tiesiog sulankstytą rankšluostuką ar vystyklą. Šiek tiek aukštesnių pagalvių poreikis atsiranda tuomet, kuomet vaikutis pradeda sėdėti, stovėti ir vaikščioti (kažkur sulaukus 1,5 – 2 metų). Pirmoji vaiko pagalvė turi būti 2-3 cm aukščio. Pagalvė turi būti plona, gerai sugerti drėgmę ir būti lengvai skalbiama. Rekomenduojama pailga pagalvė, kad naktį vaikutis nuo jos nenuslystų (40×60 cm).

 Pūkinės pagalvės

Pūkinės pagalvėlės, nors yra minkštos bei žemos – kūdikiams nerekomenduojamos dėl higienos ir alergijos rizikos. Pūkų kamšalo pagalvės nėra pralaidžios orui ir jų dažniausiai negalima skalbti. Jei jau įsigyjote tokią pagalvę – rekomenduojama naudoti apsauginį antialerginį pagalvės užvalkaliuką – jis nepralaidus skysčiui, bet pralaidus orui, antialerginis ir jį galima skalbti aukštoje temperatūroje.

 Dirbtinio pluošto pagalvės

Jos itin mėgiamos dėl jų lengvos priežiūros bei prieinamos kainos. Dažniausiai galima skalbti skalbimo mašinoje, greitai išdžiūna. Jos nesukelia alergijos, kaip pūkų ar plunksnų pagalvės. Tad alergiškiems vaikučiams drąsiai naudojamos. Tik būtina atkreipti dėmesį į jų aukštį. Taip pat rekomenduojama rinktis tokias, kurių viršaus audinys medvilnė.

 Grikių lukštų pagalvės

Šios pagalvės ypač rekomenduojamos tiems, kam skauda kaklo, stuburo ar pečių sritis. Žinoma, jas kuo puikiaisiai gali naudoti ir tokiomis problemomis nesiskundžiantys asmenys. Šios pagalvės yra specifinės – kietokos ir verčiantis čiaža: vienus tai veikia raminančiai, kitus gali ir erzinti. Grikiuose nesiveisia erkutės ir tai yra puikus pasirinkimas mamytėms, kuriuos sieka, kad vaikutis augtų kuo natūraliau. Grikių lukštų pagalvės neskalbiamos, nebet, išėmus užpildą galima skalbti tik patį impilą.

 Pagalvių ilgaamžiškumas

Kiek pagalvė bus tinkama naudoti priklauso tik nuo jos kokybės ir priežiūros. Pagalves rekomenduojama keisti kas 2-3 metus, itin dažnai skalbiant dar dažniau. Kada keisti pagalvę suprasite patys. “Pasenusi” pagavė sušoka į gniužulus, gali būti praradusi pirmines savo savybes (minkštumą, elastingumą). Būna ir taip, kad vaikutis jau pats pradeda norėti aukštesnės pagalvės, tad svarbu jį stebėti.

Nors specialistai vis dažniau kalba, kad pagalvės kūdikiams nereikalingos, tačiau rekomenduojama turėti plonytę kūdikio pagalvę. Jos storis gali būti iki 1 cm. Tokia pagalvė itin pravers vaikui sloguojant. Antraisiais vaikučio metais jau galima įsigyti ir aukštesnę 2-3 cm pagalvę. Galima rinktis iš natūralių ar dirbtinių pluoštų, svarbiausia atsižvelgti į pagalvės priežiūros rekomendacijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>