Kokią patalynės spalvą pasirinksite, taip ir išsimiegosite

Patalynė miegui

Patalynės spalvos stipriai veikia miego kokybę bei mūsų emocijas, tad ją renkantis svarbu atkreipti dėmesį ne tik į audinius, bet ir atspalvius. Pateikiame dažniausiai pasitaikančių patalynių spalvų savybes, privalumus bei trūkumus.

Oranžinė pripildys Jūsų miegamąjį šviesos, gyvybingumo bei energijos. Ši spalva leis ne tik saldžiai išsimiegoti, bet ir rytą pradėti kupiniems energijos bei geros nuotaikos – oranžinė teigiamai veikia smegenų veiklą. Ši spalva yra puikus pasirinkimas, tačiau nesirinkite itin ryškių oranžinių atspalvių, mat jie pernelyg simbolizuoja aktyvumą, tad vakare gali būti sunkiau atsipalaiduoti ir užmigti.

Geltona – šilta, gerą nuotaiką kelianti bei žaismingumo suteikianti spalva. Daktaras Ozas ją ypač rekomenduoja renkantis patalynę, mat ji sugeria šviesą kambaryje, tad nedirgina akių ir naktį leidžia smegenims geriau pailsėti. Nors atspalvis retai sutinkamas suaugusiųjų miegamuosiuose, bet itin patartinas patiesti bet jau vaikų kambariuose. Geltonos spalvos patalynė mažiesiems leis jaustis ramiau bei saugiau, suteiks optimizmo bei harmonijos.

Raudona – itin jaudinanti, aistrą, meilę, bei artumą simbolizuojanti spalva. Šios spalvos patalynę vertėtų rinktis norint įnešti daugiau romantikos į savo miegamąjį, pažadinti aistrą bei geidulį partneriui. Galite būti tikri, ji Jus įaudrins. Visgi, raudoną retai patariama rinktis kaip pagrindinį ir daugiausiai naudojamą audinių atspalvį, mat įprastą vakarą joje per daug sunku atsipalaiduoti.

Rausva – romantikos, draugystės, kūrybingumo spalva. Rausva puikiai padeda atsipalaiduoti ir nuteikia dieną pradėti optimistiškai. Ji simbolizuoja moteriškumą, tad puikiai tinka mergaičių ar moterų miegamuosiuose, tik poros šią spalvą renkasi retai.

Žalia yra atpalaiduojanti gamtą simbolizuojanti spalva. Ji teigiamai veikia nervų sistemą, tad žalią patariama rinktis tuomet, kai išgyvenate audringus, neramius gyvenimo periodus. Neigiamas emocijas žalia spalva tiesiog „sugeria“. Visgi, lazda turi du galus, tad nevertėtų rinktis pernelyg šalto žalios atspalvio, mat jis gali sukelti liūdesio ar melancholijos bangų.

Mėlyna – raminanti, atpalaiduojanti bei harmonizuojanti spalva. Šios spalvos patalynė padeda pamiršti kasdienius rūpesčius bei problemas, tad šis atspalvis yra vienas dažniausių, randamų miegamuosiuose. Apklotam mėlynos patalynės lengva užmigti, gera ilsėtis, atspalvis vienas geriausių pasirinkimų nėštukėms. Dera atsiminti, kad perdėm šalti mėlyni, kaip ir žali atspalviai, gali sukelti slogių, liūdnų emocijų, tad rinkitės optimalius variantus.

Balta – tyrumo bei švaros palva. Tai yra pati populiariausia miegamųjų patalynės spalva. Balta suteikia vidinės ramybės bei harmonijos, šio atspalvio patalynė šviesina bei vizualiai didiną kambarį. Deja, tačiau ji turi vieną trūkumą – labiausiai atspindi šviesą. Kuo daugiau ryškios šviesos pasiekia mūsų akis prieš atsigulant į lovą, tuo sunkiau užmigti. Tad miegant baltos spalvos pataluose vakare nereikėtų žibinti stiprios šviesos, o miegoti tik esant uždengtoms užuolaidoms ar žaliuzėms, mat mėnulio ar žibintų taip pat nepastebimai dirgina Jūsų akis ir mažina miego kokybę.

Juoda – paslapties, individualumo spalva. Dažniausiai juodą patalynę renkasi eleganciją bei prabangą mėgstantys žmonės bei rafinuoti viengungiai. Šis atspalvis į miegamąjį įneša daugiau aistros, nepriklausomybės, energijos. Norėdami daugiau įgyti daugiau ryžtingumo ar pasitikėjimo savimi, drąsiai rinkitės juodą spalvą. Tiesa, atspalvis gali pradėti emociškai varginti bei slėgti.

Ruda – žemės, ramybės bei konservatyvumo spalva. Rudą patalynę patartina rinktis, kai norite į savo gyvenimą atnešti daugiau pastovumo, darnos. Ji padeda sumažinti psichologinę įtampą, diskomfortą ir suteikia saugumo jausmą. Per ilgai miegoti rudoje patalynėje taip pat nevertėtų, nes ji skatins užsisklęsti savyje bei atvėsins Jūsų jausmus aplinkiniams.

Išvados – Kaip pasiklosime bei kokią patalynės spalvą išsirinksime – taip ir išsimiegosime. Kiekviena spalva kitaip veiks mūsų miegą: kankinant nemigai ar esant slogioms emocijos patartina rinktis šviesesnių bei šiltesnių atspalvių spalvas – oranžinę ar geltoną, o esant įtemptoms gyvenimo akimirkoms geriausiai Jus nuramins žalia, mėlyna ar ruda patalynė. Linkime pasirinkti Jums tinkamiausią variantą.
Saldžių sapnų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>