Kaip išsirinkti tinkamą čiužinį

Čiužiniai
Vienas malonumas, kai po sunkios darbo dienos į šalį pagaliau galima nustumti visus rūpesčius ir atsipalaidavus griūti į lovą. Gerai, jei lova patogi ir galima netrukdomai ilsėtis, tačiau visas malonumas dingsta, kai nerandant sau vietos, ant seno čiužinio tenka vartytis pusę nakties.

Kaip išsirinkti tinkamą čiužinį ir į ką atkreipti dėmesį, kad naktį puikiai pailsėtumėte, o ryte jaustumėtės žvalūs ir pilni energijos naujai dienai? Pateikiame pagrindinius kriterijus, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš perkant naują čiužinį.

Čiužinio storis. Čiužinių storio asortimentas yra labai platus. Nuo vos kelių iki keliasdešimt centimetrų storio, ant kurių išsimiegotumėte kaip tikri karaliai. Ploni čiužinukai (5 cm.) dažniausiai rekomenduojami vaikams, tad jei Jūsų svoris viršija 60 kilogramų, tokį čiužinį rinktis nepatartina. Tiesa, jis puikiai pasitarnaus kaip antčiužinukas ant seno kieto lovos paviršiaus. Optimaliausias variantas – 15 centimetrų čiužinys, kuris bus ir patogus, ir su įkandama kaina. Storesni čiužiniai yra kur kas patogesni, tačiau norint tokį įsigyti, teks kur kas labiau paploninti piniginę.

Lovos tipas. Nors renkantis čiužinį norisi dėmesį kreipti tik į pirkinio savybes, verta susimąstyti kas, kur ir kaip ant jo gulės. Patartina, jog čiužiniai, būtų vėdinami ar bent jau laikas nuo laiko apverčiami. Jei tokios galimybės neturite, o naują čiužinį planuojate dėti į lovą su vientisu plokštiniu paviršiumi, pagalvokite apie geriau ventiliuojamą čiužinį. Pelėsio pavyks išvengti pasirinkus spyruoklinį čiužinuką, tačiau jei ši rūšis netenkina, o patys nakties metu dažnai prakaituojate, verta pamąstyti apie atviresnį lovos pagrindą. Tokiu atveju galėsite rinktis bet kokios rūšies čiužinį.

Jūsų svoris. Standartiniai čiužiniai yra gaminami 60 – 90 kilogramų sveriantiems žmonėms. Jei Jūsų svoris yra didesnis, kokybiškai išsimiegoti ant tokio čiužinio nepavyks, nes galva bei kojos bus aukščiau liemens linijos. Tad reikia atsižvelgi kokiam kūno masės svoriui yra pritaikytas čiužinys. Kuo daugiau sveriate, tuo aukštesnio kietumo lygio čiužinys rekomenduojamas. Jei Jūsų ir Jūsų partnerio kūno masės svoris skiriasi daugiau kaip 30 kilogramų, patartina pirkti skirtingus čiužinius. Juos apvilkus specialiu užvalkalu, nejausite sudūrimo ir kartu galėsite mėgautis ramiu bei komfortišku miegu.

Miego įpročiai. Miego metu stuburas privalo išlaikyti tiesią horizontalią padėtį, tad jei miegate ant šono, patartina rinktis prie kūno kontūrų prisitaikančius čiužinius. Pečiai ir dubuo šiek tiek įgrimzta ir taip išvengiama stuburo iškrypimo. Tai labai aktualu augantiems vaikams, kurių stuburas ypač paslankus deformacijoms. Kietesnis čiužinys rekomenduojamas dažniau ant nugaros miegantiems žmonėms, tačiau net ir kietas, jis turi prilaikyti natūralų „S“ formos stuburo linkį.

Rinkdamiesi naują čiužinį nepagailėkite nei laiko, nei jėgų. Daugelis į šį procesą pažvelgia pro pirštus, tačiau nuo to priklauso ne tik miego kokybė naktį, bet ir Jūsų savijauta visą likusią dieną. Tad žinodami kas Jums tinka ir ko norite, čiužinį išsirinksite daug greičiau ir be papildomų sunkumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>