10 patarimų, kaip lengviau atsikelti rytais

zadintuvas_kaip_atsikelti_ryte

Kaip dažnai ryte suskambėjus žadintuvui, galvoje girdite balsą: „Dar penkias minutes“? Kaip dažnai tos penkios minutės virsta pusvalandžiu, dėl kurio nespėjate papusryčiauti, visas rytas būna lydimas streso, o galiausiai pavėluojate į darbą? Jei nesate vieversys, su panašiomis problemomis tikrai esate susidūręs. Juk miegas – tikras malonumas, tad juo norisi mėgautis kuo ilgiau.

Lovoje vartytis linkusioms pelėdoms pateikiame 10 patarimų, kuriais naudodamiesi iš lovos kelsitės lengviau, ryte jausitės žvaliau ir turėsite puikią dienos pradžią.

1. Ugdykite miego įpročius.
Organizmas geriau reaguos į kėlimosi procesą, jei šis taps pastovus. Stenkitės vakarais atsigulti tuo pačiu metu, o žadintuvo laiko nekeisti netgi savaitgaliais.

2. Neplanuokite atsikėlimo.
Iš lovos daug lengviau pakilti tai darant automatiškai. Vakare atsiguldami negalvokite apie sunkų rytą, o suskambus žadintuvui neleiskite sau sąmoningai mėgautis šilta ir patogia lova.

3. Įsileiskite natūralią dienos šviesą.
Kai kambaryje tamsu, keltis tampa dar sunkiau, tad eidami miegoti atitraukite užuolaidas. Šviesa stabdo miego hormono metalonino išsiskyrimą organizme, tad rytiniai saulės spinduliai bus tarsi natūralus žadintuvas.

4. Susigalvokite sau stimulą
. Keltis bus kur kas lengviau, jei žinosite, jog Jūsų laukia kažkas malonaus. Tai gali būti išskirtinės aromatizuotos kavos puodelis, Jūsų mėgstamiausias patiekalas pusryčiams ar kas kita, kam negalite atsispirti.

5. Pakeiskite žadintuvo vietą. Dabar vos ištiesiate ranką ir žadintuvas nutyla, leisdamas toliau miegoti. Patraukite žadintuvą kuo toliau lovos, ne tik taip, kad reiktų iš jos išlipti, bet ir pasistengti norint jį išjungti.

6. Paskatinkite kraujotaką.
Vos atsibudę atsisėskite lovoje, kojas nuleiskite žemyn. Pėdas pastatykite pečių lygyje ir lenkitės žemyn, kad galva atsidurtų tarp kelių. Taip kraujas plūstels į galvos smegenis ir pažadins organizmą. Tiesa, šį pratimą atlikite atsargiai, nes dėl per didelio plūstelėjusio kraujo kiekio gali pradėti svaigti galva.

7. Pailsėkite prieš miegą. Elementaru, jog lengviau atsikelti tuomet, kai naktį gerai pailsite. Mokslininkų teigimu, prieš miegą prie ekrano praleistas laikas išblaško snaudulį ir daro neigiamą įtaką kokybiškam poilsiui naktį. Tad bent valandai prieš užmiegant atsisakykite televizoriaus ar kompiuterio, o jei sunku tai prisiminti, užsistatykite vakarinį žadintuvą.

8. Naudokitės 10 minučių taisykle.
Jei pabundate, tačiau sunkiausia dalis Jums – išlipimas iš lovos, išbandykite šį metodą. Prabudę 10 minučių neleiskite sau užsnūsti vėl ir praėjus šiam laikui, nebenorėsite miego. Tuomet jau patiems norėsis lipti iš lovos.

9. Išbandykite rytinį masažą.
Pasirodo, masažas gali būti ne tik atpalaiduojantis, tačiau ir budinantis. Mičigano universiteto mokslininkai nustatė, jog egzistuoja 5 taškai, kuriuos stimuliuojant galima atsikratyti nuovargio ir mieguistumo. Tai viršugalvis, taškas tarp nykščio ir smiliaus, iškart po kelio girnele, žemiau pėdos pagalvėlės ir kaklo pagrindas.

10. Išgerkite stiklinę vandens.
Ant naktinio stalelio prieš eidami miegoti pasidėkite stiklinę vandens. Vos pabudę ją visą išgerkite ir nė nepajusite kaip atgaivintas organizmas bus pasiruošęs naujos dienos pradžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>